Hoşgeldin Atatürk
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

Hoşgeldin Atatürk

13 Kasım 2017 - 14:06

10 Kasım 2017 Cuma günü Ankara'da Anıtkabir'de Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ü andık, hem de Prof. Dr. Haydar Baş’ın “Hoş geldin Atatürk” isimli kitabın tanıtım ve imza gününe katıldık .

Anıtkabir hınca hınç doluydu ,yaşlısından genç'ine ,başörtülüsünden baş açığına ,muhafazakarından ulusalcısına kadar herkes oradaydı. son zamanlardaki Atatürkçün gündem olmasına ve doğru şekilde tanıtılmasında hiç şüphesiz Prof. Dr. Baş,   hocanın Anadolunun her köşesinde yaptırdığı Atatürk vatandır panellerinin büyük katkısı oldu.

 Adeta tarih tekrar yazıldı ,  Türk halkı gerçek Atatürk'le  buluştu. Son yazdığı “Hoş geldin Atatürk” kitabı gerçek Atatürk'ü tanıtan bir kitap olarak tarihte yerini aldı.

“Hoş geldin Atatürk” kitabını yazan Prof. Dr. Baş, bu kitabın amacını ve nasıl bir çalışmayla ortaya koyduğunu şu sözlerle özetledi:

“Bu kitapla bütün ezberler bozulacak. Atatürk hakkında bilinmeyen ve gizlenen gerçekler gün yüzüne çıkacak.”

“Çok uzun zamandır araştırıyorum. Çok sağlam kaynaklardan bu eseri oluşturdum. Çok farklı bir Atatürk kitabı yazdım. Milletimizin gerçek Atatürk’ü bilmesi için, birlik ve beraberliğimizin temini için muhakkak okunması gereken bir eserdir.”

 “Doğmuş yaşamış bir Atatürk var. Ama topluma anlatılan Atatürk çok farklılaştırılmış. Biz de kitabımızın ismini ‘Hoş geldin Atatürk’ koyarak bu yaşayan Atatürk’ün topluma anlatılan Atatürk olmadığını ortaya koyduk.”

  Prof. Dr. Baş neden Atatürk vatandır panelleri düzenledi  “Hoş geldin Atatürk” kitabını yazdı çünkü   Türkiye’de Atatürk dinsizdir, ateistir ,içki içer denilerekten dindar kesime Atatürk  düşman edildi, sonra Atatürk'ü sevenlerde dindar kesime düşman oldu 

Atatürk, vatanımız ve milletimiz için neden önemlidir, dilerseniz bunun cevabını Prof. Dr. Baş’ın kendi ifadeleriyle anlatalım:

“Cumhuriyetimizin mimarı Atatürk, Türk milleti ve devleti arasındaki bağdır.”

 “Temeli İslam ile şekillenmiş, etnik ayrımdan uzak Türk milleti tanımı Atatürk’e aittir.”

“Bugün başta mübarek anası üzerinden ortaya atılan iftiralar ile onun şahsı hakkında oluşturulmaya çalışılan izlenim, Türk milletini var eden birlik harçlarını yok etmek gayesiyledir.” “Söyler misiniz, kaçımız sevgili Peygamberimiz hakkında bu kadar öz bir övgüde bulunabiliriz: ‘Hz. Muhammed, Allah’ın birinci ve en büyük kuludur. O’nun izinde bugün milyonlarca insan yürüyor. Benim, senin adın silinir; fakat sonsuza kadar O ölümsüzdür.’ (Atatürk Düşüncesinde Din ve Laiklik, sayfa 127)”

 “Atatürk, ana ve baba tarafından Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin efendilerimize dayanan mübarek bir soya sahiptir, seyyiddir.”

 “Mustafa Kemal, ne bugün dindarım diyenler gibi domuz etini serbest bırakmış; ne zinayı yasak kapsamından çıkartmış, ne de Kuran kursu yıktırmıştır.”

 “Hıristiyan Batı dünyasına karşı canı ile vatanın müdafaasını yapmış; kurduğu yeni devlet ile de İslam âleminin savunucusu haline gelmiştir.”

“Yaptıracağı ilk Kuran tefsirini Elmalılı Hamdi Efendiye teslim eden Mustafa Kemal, Hanefi fıkhı esaslarına göre Kuran’ın tefsirini emretmiştir.”

 “Kurtuluş Savaşının kazanılmasında etkili olan Kuvay-i Milliye ruhu, azmini ve gücünü elbette maneviyattan almıştır. Bazı çevrelerin planlarına uygun olduğu için arkasına sığındıkları dinsiz bir Atatürk yoktur.”

 “Yedi yaşında Kur’an-ı Kerim’i hatmeden, 8 yaşında hafız olan; Eskişehir’deki Mihalıççık Camisini cebinden verdiği 5 bin lira ile tekrar yaptıran bir Atatürk bizim liderimizdir.”

 “İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenliği ve bağımsızlığıyla var oldukça Atatürk de aramızda yaşayacaktır. Her vatan evladına yüklenen görev bizzat Atatürk’ün diliyle ‘Türk İstiklal ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmektir.’

Bugün Mustafa Kemal Atatürk  Prof. Dr. Haydar Baş’ın, “Hoş geldin Atatürk” kitabıyla   “dindar Atatürk” olarak gönüllerde yaşayacak.

 

                                                                                    ALAİDDİN ÖZKAR 13/11/2017

 

 

  

Bu yazı 4397 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar