İstemeyince Olmuyor, Millilerimize Panzehir Verilmeli!
Mustafa Çobanoğlu

Mustafa Çobanoğlu

İstemeyince Olmuyor, Millilerimize Panzehir Verilmeli!

16 Haziran 2021 - 22:02 - Güncelleme: 16 Haziran 2021 - 22:05

Türkiye, EURO 2020’deki 2. Maçını Galler ile oynuyor. Turnuvanın açılış maçında İtalya’ya 3-0 kaybeden Ay Yıldızlılar, Galler’i devirip galibiyetle tanışmak ve gruptan çıkma iddiasını sürdürmek istiyordu.

Azerbaycan Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda taraftar desteğini de arkasına alan Milli Takımımız, bize bir zafer hediye edecek mi? Nefeslerimizi tuttuk maçı izliyoruz...

EURO 2020 A Grubu ikinci maçında ay-yıldızlılar Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda Galler ile karşılaşıyor, bizler de ekran başında onları izliyoruz.

Hep birlikte “Haydi Çocuklar” bu karşılaşma bizim olsun” diyoruz. “Elhamdülillah hiç gündeme gelmedi” denilerek milli duygularımızın revize edildiği bir ortamda çok şey mi Ay Yıldızlılar’dan bir galibiyet beklemek?

Maç başlıyor, Galler üzerimize geliyor. Bizim çocuklar ise onları seyrediyor. Olacak şey değil, kalemizde inanılmaz pozisyonlar veriyoruz. Millilerimiz sahada yok gibi. İsteksiz olmuyor biraz istemek, mücadele etmek gerekiyor.

 Dakikalar bir biri ardı sıra ilerlerken Bizim Çocuklar sahada yoklar, biz Galler’i izliyoruz. İlk 28 dakikada gol arayan, çalışan, mücadele eden hep Galler oluyor. Biz se hantal bir oyunla bitse de gitsek havasıyla sahada geziniyoruz.

28. dakikadan sonra oyunu dengeler gibi oluyoruz. Biraz umutlanıyoruz. Ama isteksiz oyun anlayışımız devam ediyor. Galler göstere göstere kalemize geliyor. Bir, iki derken, üçüncü gol oluyor. İşte şimdi yandık.

İlk yarı bitiyor 1-0

İkinci yarıdan pek umudumuz yok. Millilerimiz adeta istemeden oynuyor. Dakikalar ilerledikçe umudumuz iyice tükeniyor. İkinci yarı boyunca pozisyon bulmakta zorlanıyoruz. İşte yine hata yapıyoruz, rakibimiz penaltı kazanıyor. Nefesleri tuttuk bekliyoruz Uğurcan çıkarsın diye...

Uğurcan kurtarmıyor ama penaltı kaçıyor. Bu dakikadan sonra Millilerimiz toparlanır kendine gelir diye bekliyoruz. Ortaya koyduğumuz oyunla aldığımız cevap çok beklersiniz oluyor. Merih’in kafa vuruşu dışında pozisyon yok. Dedim ya istemeyince olmuyor. İsteksiz ruhsuz oyunla bu milletin hayali sona eriyor. Turnuvaya veda eden ilk takım Bizim çocuklar oluyor. Bir dahaki sefere diyorum ama buna inanasım da gelmiyor.

 Başarı için önce teknik yönetimden başlamak üzere Bizim Çocuklar’a bir önceki yazımızda belirttiğimiz panzehir vermeli ve sonra onlardan başarı beklemeliyiz diye düşünüyorum.

Selam ve sevgilerimle...


Bu yazı 682 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar