BAYRAMLAŞMA NOTLARI
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

BAYRAMLAŞMA NOTLARI

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

KİLİS ÖĞRETMEN EVİNDEKİ BAYRAMLAŞMA NOTLARI

Ramazan Bayramının birinci günü Öğretmen Evinde yapılan bayramlaşma proğramında devlet-millet,asker sivil kaynaşmasının en güzel örneklerinden birini yaşadık.
İlimiz Valisi Aslan KÜTÜKÇܒ nün tertiplediği bayramlaşma ya Kilis Milletvekilleri ,Belediye Başkanı,Garnizon Komutanı, daire amirleri sivil toplum örgütlerinin temsilcileri kısaca Kilis’in özeti oradaydı.
Her partiden ,her görüşten insanın göğsünde rozetleriyle birlikte birbirleriyle sevgiyle,muhabbetle bayramlaşmaları herkesi duygulandırdı.Zaten konuşmacılarda bu güzelliği dile getirdiler.Bayramlaşmada Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz birer konuşma yaptılar.
Sayın Valimiz Aslan KÜTÜKÇÜ orada bulunanların bayramlarını kutladıktan sonra konuşmasında Allah kimseyi devletsiz bırakmasın diye bir ifadede bulundu.
Şu günlerde devletini kaybeden,Amerika işgaline maruz kalan Iraklılardan ders alıp devletimiz her zamanınkinden daha fazla sahip çıkmamızı vurguladı.
Biz Türkler için ;
Devlet demek can emniyeti demektir.
Devlet demek mal emniyeti demektir.
Devlet demek namus emniyeti demektir.
Devlet demek din ve vicdan emniyeti demektir.
Bugün Irak’ta can emniyeti var mı?  Hayır.Mal emniyeti var mı ? Hayır. Namus emniyeti var mı ? Hayır.Din emniyeti var mı? Hayır.Kısaca devlet her şey dir.Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.
Dikkat ederseniz Cumhurbaşkanlığı forsunda 16 yıldız vardır.Bu bizim tarihte kurduğumuz 16 devletini ifade eder.Bir başka ifade ile de tarihte iç ve dış mihraklara karşı koruyamadığımız ve yıkılan 16 Türk Devletini anlatır.
Milli Şair Mehmet Akif’in ifade ettiği gibi ;
Sahipsiz vatanın batması haktır
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.
Milletvekillerimiz ise Irak’ta kan var, gözyaşı var ,zulüm var derken sanki iktidarda değil de muhalefet milletvekili gibi konuşuyorlardı.Oysa sayın milletvekillerimiz birinci ve ikinci teskerede Amerika’ya destek adına evet oyu vermişlerdir.Mensup oldukları AKP  hükümeti  Irak’ı işgal harekatında hava sahamızı,limanlarımızı ve vatan topraklarımızı Amerikan güçlerine açarak masum Irak halkının üzerine bomba yağmasına sebep olmuştur.İşgalin başladığı ilk günlerde ABD Dışişleri bakanı Türkiye’ye geldiğinde Dışişleri bakanımız Abdullah GÜL Türkiye’nin koalisyonun (İşgalcilerin) bir parçası olduklarını canlı yayında açıklamıştır.
AKP Hükümeti işgalin başından bugüne kadar ABD ye lojistik destek sağlamıştır.Öyle ki şu anda kendi vatandaşına 900.000 liralık benzini 2.350.000 liraya satarken ABD den ne  ötv ne de KDV  almamaktadır.ABD  askeri araçlarında kullandığı bu yakıtla zulüm üstüne zulüm yapmaktadır.Sayın Başbakan ise bir yıl evvel Bush a yazdığı mektupta “Kahraman ABD kadın ve erkek askerlerinin ülkelerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum” demiştir.Bu ve benzeri örnekleri artırmak mümkün.AKP Hükümetinin safı belli iken milletvekillerimiz Ankara’da ayrı,taşrada ayrı olmamalıdırlar.
Unutmasınlar  ki seçimde millete,tarihte insanlığa,ahirette de Allah’a hesap verecekler.19.11.2004

Bu yazı 288 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar