ÇAĞLAYANDA ÇARPICI TESPİTLER
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

ÇAĞLAYANDA ÇARPICI TESPİTLER

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Hafta sonunda bir toplantı vesilesiyle bulunduğum İstanbul da Bağımsız Türkiye mitingini ben de izleme fırsatı buldum.

Bağımsız Türkiye Partisi lideri Prof. Dr. Haydar BAŞ Pazar günü çağlayan meydanında düzenlemiş olduğu “Bağımsız Türkiye“ mitinginde Türkiye’de son zamanlarda tartışılan Cumhuriyet, Laiklik, İrtica, TSK konumu, Papanın Türkiye ziyareti konularına ciddi bir açılım getirdi.

Cumhuriyetin anlamı nedir: Bu iktidarın gaflet içerisindeki uygulamaları ile maalesef Cumhuriyetimiz çok ciddi yaralar almıştır. Cumhuriyet “Milletin iradesinin yasamaya, yürütmeye yargı erklerine etki etmesine; temsil edilmesine, milletin iradesinin yasamada, yürütmede, yargıda temsil edilmesinin adıdır.” Yani yasama senin iradendir, yürütme senin iradendir, yargı senin iradendir. Cumhuriyetin manası budur. TBMM senin iradeni temsil eden yerdir. Şimdi bu iktidar ne yaptı? Bu iktidar anayasanın 90. maddesinde yaptığı değişiklikle Türk Milletin iradesini değil avrupa'nın iradesini üste çıkardı. Senin iradeni onun altına indirdi ve dedi ki;“Türk’ün iradesi Avrupa’nın iradesine uymaya mecburdur. Peki, Cumhuriyetin manası nedir? Senin iraden kaldı mı? O halde laik, demokratik sosyal devletimiz, Cumhuriyetimiz çok ciddi bir darbe almıştır. Türkiye’nin yönetimini elinde bulunduranları ikaz ediyorum. Aklınızı başınıza deşirin milleti ayağa kaldırmayın, kafanıza akıl koyun.”

İrtica ve Laiklik: BTP lideri Haydar BAŞ bu konularda da şunları söyledi. Son zamanlarda irtica – laiklik tartışmaları gündem ediliyor, irtica ne demektir? Din adına devletin nizamını yıkıp, yerine kendi ideolojisinin hâkim kılmanın adıdır. Onun için bu gün “Türkiye’de hâkim olan irtica Hıristiyanlara dönük bir idealle Türkiye’nin siyasetinin elinde bulundurma hareketidir.” Yoksa masum didarlar bu memleketin öz be öz evlatlarıdır. Laiklik dindarın hukukunu korumaktır, laiklik mürteciye karşı gelmektir, laiklik dinciye karşı gelmektir. İrtica dinci görünüp milletin siyasetine el koyma hareketidir.

Bu konularda BTP lideri Haydar BAŞ sözlerini şöyle bağladı; “Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kâinatın doruk noktasına çıkarmak için hazırlık yaptık, yola çıktık. Bizim devrimizde dindar en ciddi hakkına sahip olacak, dinini doya doya yaşayacak, dindarımda devletine sımsıkı evladı gibi sarılacak ve özlenen birlik tecelli edecek, yıllardan beri oynanan şu oyun devletle milleti, siville askeri karşı karşıya getirme oyunu, buna milletimiz son verecek, Bağımsız Türkiye son verecek. “Devlet Bizim, Asker Bizim, Millet Bizim.” Biz devletiz, biz askeriz, biz milletiz. Biz tek bilek, tek yürek kâinatın doruk noktasına namzet Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olan halis Türk evlatlarıyız. Ural kökenli, Altay kökenli, içimizde kürdümüz'de var, lazımızda var, çerkezimiz'de vardır. Bir dedenin evlatlarıyız. Senin kanını kesseler ondan Türk kanı akar, benim kanımı kessen Kürt kanı akar. Var'mısınız bu birliği hayata geçirmeye.”

Papa’nın Türkiye ziyareti: BTP lideri Haydar BAŞ bu konuda şöyle konuştu; 1071 de merhum dedemiz Alpaslan Malazgirt’ten Anadolu’ya giriyor. Ondan 300 yıl sonra Ortodoks ve Katolik Kilisesi bir daha buluşmamak üzere büyük bir kavgaya tutuşuyor. Şimdi ise politika gebeyi 16. Benedik ve Bartholomeos bir araya geliyorlar. Papa ile patrik İstanbul’da bir barış ayini yapacağını hatırlatan BTP lideri “Yalnız burada ben bunu ifade etmeden siz kıymetli İstanbullulara şunu hemen belirtmek istiyorum. Bakınız batı temellerindeki nifakı birer birer yıkıp birliğine doğru koşarken bize de tavsiyesi “Türkiye’nin birliğini beraberliğini muhafaza etmeyin paramparça olun” mesajıdır. Bizi etnik gruplara ayırarak bölmek isteyen Batı; bu gün kendisi bir araya gelip bir yürek, bir bilek olmak istiyor. Şimdi buna hep beraber Türk Milleti olarak hayır demeye varmısınız?”

Asker - Millet El Ele: Türk Milleti 6 bin yıllık tarihiyle 16 imparatorluk kurmuş, 100 devletin kurucusu ve o kurmadan dolayı engin bir tecrübeye sahip olmuş, insanlık ailesinin en şerefli milletidir. Ne zaman bir olmuş beraber olmuş her türlü tehlikenin önünde durmasını bilmiş, bu tehlikeleri bertaraf etmiştir. Ve ne zaman kendi içinde fitne hakim olmuş, bu millet fesada düşmüş devletini de kaybetmiştir. Şimdi bizi koruyan, kollayan irade aynı zamanda milleti devletle kuran iradedir. Bu nedir biliyor musunuz? İstiklal Savaşından sonra büyük komutan ATATÜRK’ÜN riyasetiyle ve başkumandanlığıyla yapılan istiklal mücadelesinden sonra yani Türk Silahlı Kuvvetleri’yle birlikte bu millet Türkiye Cumhuriyeti devletini kurmuştur. “Asker olmadan, millet olmaz, asker olmadan devlet olmaz.”  Bana bir millet gösterin ki askeri yoktur. Askeri olmayan milletler, devleti olmayan milletler sürü olmaya mahkûmdur. Yüce Türk Milleti sürü müdür, millet midir? Cevap verin…

O halde bizim ordumuz dünyanın en seçkin ordusu, en donanımlı ordusu olmaya mecburdur. Yüce Türk Milleti bizi tefrikayla bölüp parçalamak isteyenlerin ilk taarruz ettikleri hedefler devletimizdir, askerimizdir. Sakın ha bunlara kulak asmayalım, hepsini elimizin tersiyle itelim, evet her birimizin yanlışı var yanlışı olmayan hâşâ bir tek Allah’tır. Senin de noksanın var benim de noksanım var ama biz bu yanlışlardan yola çıkarak açıları büyütmek değil bir noktadan hareketle beraberliği temin etmek bir yürek bir bilek olmak mecburiyetindeyiz.

              

ALAADDİN ÖZKAR

Bu yazı 509 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar