ZEMZEM SUYUNDA KOPARILAN FIRTINA
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

ZEMZEM SUYUNDA KOPARILAN FIRTINA

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

             Kilis Millet Vekili Hasan Kara hac dönüşü getirdiği 2 bidon zemzem suyunu belediye meclis üyeleri tarafından Kilis isale hattını besleyen su deposuna aktarıyor ve ertesi gün gazetelerde getirdiğim zemzem suyunu tüm Kilis halkıyla paylaşmak istedim onun için böyle bir yol seçtim diye beyanat veriyor.

            Sayın Hasan Kara’nın kendince doğru yaptığına inandığı bu hareket Kilis’te bazı parti başkanları yerel medya ve daha sonra ulusal medyayı içine alan bir zemzem tartışmasının başlamasına sebep oluyor.

            Medyamız ve muhalif parti başkanlarının savundukları konu zemzem suyunu kutsal bir su olduğunu bu suyun taharette kullanılmasının ve kanalizasyona dökülmesinin dinimiz açısından uygun olmadığı noktasında milletvekiline yüklendikçe yükleniyor.

            Bizce de zemzem suyunun kutsal bir su olduğu bu suyun taşıdığı mana itibariyle gerekli saygının gösterilmesini ifade ile birlikte asıl irdelemek istediğim konu şudur.

            Gerek muhalefet parti başkanlarının gerekse medyanın AKP hükümetinin din adına devirdiği büyük çamları es geçip bu gibi münferit olayları gündem etmesidir. 

            Ak parti kurmayları seçim çalışmalarında Maraş’ta yaptıkları bir konuşmada başörtüsünü çözmek bizim namus borcumuzdur derken Türkiye’yi başbakanın danışmanı olan Cüneyt Zapsu’nun eşi tarafından erkekli kadınlı baş açık yan yana namaz kılınan bir ülke durumuna getirmelerinin hesabını sormamışlardır.

            Avrupa Birliğinden tarih alma uğruna imar yasasında değişiklik yapıp eskiden apartmanların altında mescit açılabilir hükmünü ibadethane açılabilir olarak değiştirip kilise ve havraların önünü açmış, bu sayede Türkiye’de 36 bin kilise evinin açılmasına sebep olmuş, gençler adeta misyonerlerin kirli tuzaklarına düşmüştür. Fakat ne medyada nede muhalefette tık çıkmamıştır.

            Milliyetçi muhafazakâr halka bizi seçin imam hatip, YÖK, Kuran Kursu gibi meseleleri hallederim denmesine rağmen İmam Hatipli hala üniversite kapısında mağdur. Kuran Kursu meselesi halledilmesi şöyle dursun mahallede birkaç kişiye kuran öğreten yaşlı ninelere hapis yolu açılmıştır. Papaza ve hahama Türkiye’yi içeride ve dışarıda şikâyet etme ve aşağılama hakkı verilmişken ne yapıyorsunuz dine sahip çıkalım, misyonerlere dikkat eldim, yasalarla bunun önünü açmayalım diyen imama hapis yolu açılmıştır. Fakat bu hangi vicdana sığar diyen bir gündem oluşmamıştır.

            5000 yıllık Türk, 1.400 yıllık Türk İslam 80 yıllık Cumhuriyet geleneğini sürdüren bu millet hiçbir zaman mazluma karşı zalimin yanında olmamıştır. Hele haçlı ile hiç beraber olmamıştır. Maalesef AKP hükümeti ırak savaşında hava sahasını, deniz sahasını kısmen kara sahasını açarak ABD, İngiliz koalisyonunun bir parçası olaraktan 250 bin mazlum müslüman'ın kanına ortak olmuştur. İri kartel medyamız ve muhalefet partilerimiz bu noktada AKP’ li vekillerin üzerine gitmesi gerekirken AK partililere siyasi pirim devşirecek ufak işlerle uğraşmaktadırlar. YAZIKLAR OLSUN

 

                                                                                              ALAADDİN ÖZKAR

 

Bu yazı 386 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar