Bunlar Daha İyi Günler!
Mustafa Çobanoğlu

Mustafa Çobanoğlu

Bunlar Daha İyi Günler!

06 Haziran 2021 - 12:11 - Güncelleme: 06 Haziran 2021 - 12:32

17 günlük tam kapanmadan çıkan ülkemizde en çok konuşulan konu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar daha iyi günler" sözleri olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize’de uğradığı saldırıyı kınaması beklenirken O:

“Dersini verdiler! Daha neler olacak neler? Bunlar iyi günler…” diyerek milleti yanıltmıştı. Biz siyasi cenahta süren tartışmalara girmeden 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra bizleri benzer sözlerle uyaran Prof. Dr. Haydar Baş'ın uyarıları ile devam edelim. 


Yıllardır milletini uyaran, yol gösteren, çözüm önerileri sunan Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye zifiri bir karanlık döneme girmiştir, öyle karanlık bir dehlize girdik ki, benim gördüklerimi görseniz hıçkıra hıçkıra ağlarsanız" demişti.


Döviz, altın tam gaz yükselirken, esnaf işyerlerini kapatmada birbirleriyle yarışırken, çalışanlar açlık sınırının altında maaş alırken, Haydar Hocanın sözlerini hatırlamamak elde değil...


Bakınız bir tehlike haberi de bu yazıyı yazdığım sıralarda ajanslara düştü:


Özetle;

Nişasta bazlı şekerlerin kotası yüzde 100 artırılarak, yüzde 2.5’ten yüzde 5’e çıkarıldı. Şeker piyasasının düzenleme ve denetimine ilişkin, ikisi Cumhurbaşkanlığı yönetmeliği olmak üzere hazırlanan 3 ayrı yönetmelik dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, nişasta bazlı şekerlerin kotası yüzde 2.5’ten yüzde 5’e çıkarıldı.


Nişasta bazlı şeker tehlikesi hakkında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Star gazetesinde 2017 yılında “Bu zehirin Türkiye’de kullanımını yaymaya çalışan bir yapılanma var. Hepsini açık edeceğim. Beni bu çağrımdan dolayı öldürürler” ifadelerini kullanmıştı.


Konunun uzmanları Nişasta bazlı şeker için "pankreas kanserinin bir numaralı nedeni" diyor. Buna rağmen biz kotasını ikiye katlıyoruz...


Söylenecek çok söz var ama biz sosyal medyadan alıntı bir özetle geçelim:

"Biden ile görüşme öncesinde ilk kıyak! Nişasta Bazlı Şeker kotası yüzde 2.5’dan yüzde 5’e çıkarıldı. Yüzde 50 glikoz şartı kaldırıldı! “Şeker fabrikaları Misak-ı Millidir” derken umursamayanlar, 3 yaşında çocuklar kanser olunca ne diyecekler acaba? ABD’li Cargill’e hayırlı olsun."


İçimizi daha fazla karartmadam bir sevinen ve üzülenlenleri özetleyen muhalif İmam twiti ile bu haftaki yazımıza son verelim:

İMAM efendi

@muhalifimam__

·...

4 Haz

“Lozandaki gizli anlaşma yüzünden yeraltı kaynaklarından yararlanamadığımızı düşünen kitle ile, yeraltı kaynağı bulduk diye sevinen kitle aynı kitle.

O kitle ne güzel kitle, ne istersen onu kitle.”


...

Bizleri tehlike gelmeden uyaran, yol gösteren, çözüm sunan değerlerimiz etrafında bir ve beraber olmak dileklerimle saygı ve selamlarımla...

Bu yazı 784 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar