BİR GÜZEL GAZETE “KİLİS POSTASI”/Nejat TAŞKIN
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

BİR GÜZEL GAZETE “KİLİS POSTASI”/Nejat TAŞKIN

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

Uzun zamandan beri bilgisayarlarımızın internet sitelerinde güzel sesler yansıtan bu haber bülteni Kilis ilinden güzel sesler yansıtırken, şimdi karşımıza dört dörtlük bir gazete olarak çıktığında doğrusu çok sevindik. Elimize ulaşan ve birçok detaylı haberlerle donatılmış bulunan, bu gazeteye kavuşmak doğrusu Kilis adına sevindirici bir olay olduğu için elbette bu yayın organını gündeme taşımak ve sizlere tavsiye etmek mecburiyetinde olduğumuzu bir görev bilinci olarak kabul edip, sizlere bu güzel basın bültenini yansıtmak istedik.

KİLİS POSTASI 24 sayfadan ibaret; Sayın Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi hemşerimizin imzasıyla yayın hayatına başlayarak ilk sayısını bizlere ulaştırmışlardır. Elbette bir gazetenin hele 24 sayfa olarak hazırlanıp sunulması kolay değildir. Bunun yayınlanmasında sayın doktorumuzun çok önemli görevleri de olduğunu düşünürsek, onun bu gayretini destekleme heyecanını yaşmak mecburiyetindeyiz. Bu konuda bize düşen görev onun bu gayretini desteklemek ve bu gazeteyi okumak ve okutmakla başlar. İçinde ki Kilis haberleri yanında derneklerden ve vakıflardan hatta birçok yayınlardan konu edinerek okuyucunun istifadesine sunulan bu dergiyi bütün hemşerilerimize ve dostlarımıza tavsiye temek ve okutmak mecburiyetini kendimize görev bilirsek, bir başarılı gazetenin yayın hayatına girmesinde büyük payımız olduğunu göreceğiz.

KİLİS POSTASI DÜNYAYA AÇILAN PENCERE başlığı altında editör şu duygulu satırları yayınlayarak güzel bir gazeteye ayrıca güzel bir imza atmıştır. “Kilis Postası gazetesinin, yazılı yayın hayatında da haklının, doğrunun yanında olmak gibi bir sorumluluk taşıyan bir anlayışla güzel hizmetler sunacağına inancımız sonsuzdur.

Kilis Postası gazetesi internetten tanıdığınız kadarıyla ve yayın çizgisinden taviz vermeden her gün daha iyiye, daha güzele doğru yol alarak yerelden ulusala, ulusaldan dünyaya açılan pencere görevini yerine getirmeye devam edecektir.

Bizlerde Kilis Postası gazetesinin yazılı basın yayın sahasına girmesi Kilis için, büyük bir kazanç olacağına inancımız tamdır. Serhat şehrimiz Kilis hizmetlerin en güzeline layıktır. Bu konuda da kendimizi sorumlu hissetmekteyiz…” İşte editör bu satırlarla bu güzel derginin yayın hayatına canı gönülden katılırken bize düşen bir görevin heyecanını da yansıtmak mecburiyeti içindeyiz.

GAZANIZ MÜBAREK OLSUN VE BAŞARILARINIZI GAZETENİZİ DESTEKLEYEREK HER ZAMAN VE HER VESİLEYLE SAHİP ÇIKACAĞIMIZI BELİRTMEK İSTERİM.

Çok değerli Sayın Hocamız Prof.Dr.Haydar Baş’ın sorumluluğu ve desteği altında bir Kilis ışığı olarak yansıyacak Kilis Postasını sevenlerin katılımıyla ve  çoğalmasıyla gördüğü ve göreceği destekle uzun süreler yaşatmak ve sizlere sunmak görevini üstlenen bu güzel insanları geliniz birlikte alkışlayalım ve birlikte kutlayalım.
Bir gazetenin Kilis adına yayın hayatına girmesi dolayısıyla bizimde bir görevimiz olduğunu düşünerek, bu gazetenin sorumluları arasında yer almamız ve bize yer vermiş olmaları ayrıca Kilis adına güzel bir jest olduğunun göstergesi sayılmalıdır.

Bu tür yayın organlarının uzun süreli yaşaması ve ses vermesi, hele Kilis gibi hudut taşları arasında sıkışıp kalmış bir ilin birçok sorunlarının dile getirilmesi babında işte KİLİS POSTASI'NIN öncülük edeceği inancını taşımakta olduğumuzdan tekrar ve tekrar bu güzel gazeteyi yayın hayatına kavuşturanları başta Sayın Prof.Dr.Haydar Baş ve Sayın Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi olmak üzere bütün emekçileri kutluyor ve canı gönülden tebrik ediyorum.


Nejat TAŞKIN

 

 

Bu yazı 608 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar