Hatay'dan Yükselen Nemrut Ateşi! (Yusuf Karaca)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Hatay'dan Yükselen Nemrut Ateşi! (Yusuf Karaca)

27 Ekim 2020 - 10:57

Söz konusu Türkiye olunca, düşmanlar birleşir. İçeriye dikkat edelim. Beni okuyanlar, bilirler. İçeriye çok dikkat çekerim. Yıllardır dışardan değil, içerden korkmayı tavsiye ederim. Türkiye, ajan yoğunluğu çok yüksek olan bir ülkedir.

 

Türkler Karabağ'dan vurunca, ateşi Hatay'dan çıktı.

Hatay deyip geçmeyin!

 O kadar stratejik ki, büyük İsrail önünde en büyük engel. "Kürt Koridoru" denir ama o "İsrail Koridoru" dur. Söz konusu koridor önünde taş gibi engel Hatay'dır.

Haritaya bakın, Doğu Akdeniz'in güvenlik kulübesi gibi duruyor. Ne kadar rahatsız edici değil mi, düşman açısından. Büyük dahi Atatürk, işte böyle bir adam. Yüz yıl önce, oyuna taş koyabiliyor. Liderlik böyle bir şeydir.

Sen istediğin kadar havla!

"Nasıl bir mermi bile atmadan İngilizler gittiler" de!

Alsana bir tane daha; "bir mermi atmadan" bu sefer Fransızlar gittiler!

Gitmese ölecekler.

Erkekse gitmesinler!

Ermenistan'ı Azerbaycan'a saldırtan güce atılan Türk tokadının ateşi, anladın mı Hatay'dan nasıl çıktı. Maşaları konuşmaya gerek yok. PKK veya başka bir terör örgütü...

Arkasındaki asıl gücü gör!

Hatay'da Türkler stratejik göç mühendisliğine tabi tutulacaklar. Yangın veya daha başka saldırılar sonunda, burada yaşayan Türkler, içerlere kaçırılacaklar. Kilis ilimizde bir çok kardeşimiz "düşen" roketler, nedeniyle memleketlerini tek ettiler.

Yerlerini Suriyeliler doldurdu.

İşin bir başka boyutu;

15 Kasım 2018 tarihli "ABD'nin Türkiye'ye Ermeni oyunu" başlıklı yazımda bakın nelere dikkat çekmiştim:

"Suriye'den yüz binlerce Ermeni kabul ettiğimizi biliyor muyuz? Tam 20 bin Ermeni, Suriye'den gelip, Türkiye üzerinden, Erivan'a geçti.

Peki, bu Ermeniler nerden çıktı?

1915 Ermenileri, Suriye'ye yerleştirilmişlerdi. Şimdi bir el, bunları tekrar, hem de 100 yıl sonra, Suriye'den Türkiye'ye yerleştiriyor. Türkiye'ye yüz binlerce Ermeni, "Suriyeli" kılıfıyla giriş yaptı. Ne kadarı vatandaş yapıldı, bilmiyoruz."

Hatay, bugün değil, 2011'den beri yanıyor. Hatay, Suriye'nin parçalanmasına destek veren ve ABD'yi,Rusya'yı sınır komşumuz yapan, yanlış Suriye politikamızla yandı.  Suriye'yi parçalayan güçler buraları boşaltıp, insanları Türkiye'ye göndererek, iki şeyi birden başardılar.

Bir, Türkiye'nin güneyi Suriyeleştiriliyor. İki, boşalan bölge Büyük İsrail'e hazırlanıyor. AKP'nin yanlış Suriye politikasının bize ağır faturasını sakın ola, sadece harcanan para olarak hesaplamayın.

Hatay'ın yakılması, bir işaret fişeğidir.

Bu böyle biline...

İlk ateşi yaktılar.

Görene tabi...

2000 yılında Prof. Dr. Haydar Baş, Dinlerarası Diyalog oyununa karşı, Urfa'da bir konferansında aynen şöyle demişti: "Nemrut'un ateşinde yanan bir Türkiye görüyorum. Korkmaz İbrahim olan, Nemrut'un ateşinden!.."

Yanan Türkiye'yi, 20 yıl önce görmüştü.

Liderlik böyle bir şey!

Sen kalk, bu insana Suriye politikasına "yanlış" dediği için, "Şii oldu!" iftirası at. "Hz.Ömer ve Ebubekir'e laf etti!" diye, iftira et!

 

Seni gidi kraliyet yılanı seni!

Daha dün, bugün şikayetçi olduğun selefiler ile Suriye'ye Esad'ı devirmeye gidiyordun. Esad bahane, Büyük İsrail şahane!

Bunu bilmediğimizi mi sanıyorsun!

Şii-Sünni veya Alevi-Sünni çatışması çıkaramadığınız için, Haydar Baş kininiz geçmiyor. "Hoş Geldin Atatürk" kitabı cübbeni düşürdü, ajanlığını ortaya çıkardı. Cübbeni çıkarıp kot giysen, Atatürk dövmesi de yapsan, kendini kurtaramazsın. Bütün söylediklerin arşivde kayıtlı!

Neyse, biz asıl konumuza dönelim;

Yani Hatay ve Suriyeliler konusunda, dikkatli olalım. "Suriyeli" diye içimizde ne taşıdığımızı bilmiyoruz. ABD'nin Suriye'de eğittiği ve silahlandırdığı güçleri, bir iç karışıklık çıktıktan sonra, Türkiye içine salacağı, muhtemeldir.

Sokak savaşı eğitimi almış, Suriyeliler içinde tehlikeli gruplar olabilir.  Bunlar gündüz sivil insanlar ama gece birer operasyonel güce dönüşebilirler. Büyük İsrail projesinde sadece Kürtler değil, Ermeniler de kullanılıyor.

"İsrail'in, Azerbaycan'a Karabağ konusunda destek verdiği" savını, İran için Azerbaycan'ı kendine borçlandırdığına sayabilirsiniz!

Küresel ve bölgesel hesap, Türkiye üzerinedir. Kafkaslardan meşgul edilip, içerden darbe indirilecek ve Hatay tarafından girilecek. Yangınla kendilerine yol açıyorlar. Bu arada Yunanistan'ı saymadım bile...

Ancak her şeye rağmen, bu topraklar hepsine, mezar olacak. Türk'ün olağanüstü savaş ve organize olma yeteneği, bütün oyunların üstesinden gelmemizi sağlayacaktır. Yeter ki içerden gelecek ihanetler kontrol altına alınabilsin.

Kahpe içerde olursa, kapı kilit tutmazmış!

İçerde çok kahpe görüyorum!

Dansöz gibi kıvırıyorlar!

Yusuf Karaca

Bu yazı 6737 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar