İktidarın terör anlayışı / Furkan Talay
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

İktidarın terör anlayışı / Furkan Talay

19 Haziran 2013 - 15:02

 


Taksim Gezi parkı olaylarının 19. gününde AKP’nin yaptığı Ankara mitinginden sonra başlayan müdahalede polis yine göstericilere tazyikli su sıkıp gaz bombası atarak müdahale etti. Olaylar sabahın ilk saatlerine kadar devam etti. Müdahaleyi duyan binlerce kişi tepki göstererek İstanbul'un her yerinden taksime doğru yürümeye başladı, ancak bölgeye doğru hareketlenen halka polis yine aynı müdahaleyi yaptı. Ayrıca gelişen olayları yayınlamak isteyen basın mensuplarına müdahale edilerek izin verilmedi.


Yani olay gecesi iktidarın en çok dem vurduğu demokrasiden yine eser yoktu. Tam bu sıralarda AB bakanı baş müzakereci Egemen Bağış ''Şu saatten sonra orada bulunan her kişiyi devlet maalesef terör örgütünün mensubu olarak değerlendirmek zorunda kalacaktır’ ‘dedi.


Bu açıklamaları yapan Bağış'a sormak lazım 11 yılda katilleri teröristlikten "AK-tivist"liğe yükselten, bölücülerle kucak kucağa poz veren, bebek katilinin mesajlarını meydanlardan canlı veren, PKK terör örgütünün ismini ağzına alamayan PKK’lılara Kürt adı altında demokratik haklar veren İmarlıdaki bebek katiline Sayın diye hitap eden Habur’da seyyar mahkeme kurup teröristleri serbest bırakan siz ne hakla anayasal haklarını kullanıp sokağa çıkan gösteri yapan vatandaşlara terörist diyorsunuz.


Bu millet zaten sizin bu tutumunuzdan dolayı sokağa döküldü halkın %50'sinin oyunu aldım diye padişahlık sistemi kurup benim dediğim olacak derseniz halkı böyle sokağa dökersiniz.


Artık sizin değiştirdiğiniz yasalara göre demokratik hakkını savunup tepkisini dile getiren halk terörist ama gayri meşru yollarla köyleri basıp yağmalayıp askerlerimizi kör kurşunla şehit edenler özgürlük savaşçıları oldu.
Sizin yaptığınızın adına demokratik teröristlik açılımı derler. Milletin ayıkmasını hazmedemeyip gövde gösterisi yapmak için yaptığınız mitinglerde bütün imkânları kullanıp teşvikle halkı miting alanına getiren siz demokratiksiniz de Türkiye'nin dört bir yanından hakkını savunmak için erkek bayan çocuk demeden meydanlara inenler mi terörist oluyor?


Yaptığınız diğer açıklamada pazar günü taksimde toplanacak halk için ''Devletin gücünü denemeye kalkıp, Taksime gelmesinler'' açıklaması yaptınız. Siz milletin gücünü unutarak siyaset yaptığınız için halk meydanlara indi ki devletin asıl gücü milletidir. Sizi iktidar yapan halkın tek isteği olan hükümet istifa isteğine cevap olarak istifa etmeniz sizin en asli görevinizdir. Aksi takdirde bu halkı susturamazsınız. Yani istemeden de olsa bu halkı siz ayırtırdınız şimdi halk sizden ayıkmanızı istiyor aksi takdirde sandıkta zaten size cevap vereceklerdir...

Furkan Talay

Bu yazı 241 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar