ORGANİZSASYON / DR. MURAT KARAKUŞ
Misafir Kalem

Misafir Kalem

ORGANİZSASYON / DR. MURAT KARAKUŞ

05 Şubat 2021 - 03:50

Değerli okurlar, hayatımızda organizasyon ne kadar önemli. Daha çocukken organize etmeye başlarız bir şeyleri. Oyunlarda lider kişiliği olan belli olurdu hemen. Oyunu o başlatırdı genelde. Sonra okul hayatımızda tanıştık bu kavramla ama farkında değildik tam ne olup bittiğinin. 

Sınıfta öğretmenimiz, düzgün sıralar, teneffüsler, ev ödevleri... Sonra okumayı öğrendim ve şaşırmadım o kadar. Ama tahtaya kalkıp kırmızı kurdele takılınca çok şaşırmıştım. Sonraki sınıflarda bayramlar geldiğinde bando takımına girdim. Bu büyük bir organizasyondu. Büyükler ve anne babalarımız bütün İskenderun halkı sahilde kordon boyu yollarda bizi seyrediyordu. Devlet büyüklerimizin olduğu resmi protokolün önünden geçerken özel bir bando selamı vererek geçmiştik.

Ortaokul ve liseden sonra üniversite sınavını kazanmış ve kayıt için hepimiz büyük bir kampüste toplanmıştık.

Yurtlar ve sınıflar, çoğu yurt dışında ihtisas yapmış hocalarımız ve çok büyük bir hastanede stajlar ve mezuniyet.

Daha sonra Trabzon Tıp Fakültesi hastanesinde ihtisas yaptık ve uzman olduk. Ameliyatlar ve tedavileri bize öğretirlerken bile büyük bir organizasyon vardı.

Anadolu'da bir devlet hastanesinde yıllarca çalıştım ve ailece zorlu ama huzurlu bir hayat yaşadık.

Dedem babamı okutmuş, babam da beni. Ama devletimizin imkanları hep dağ gibi bizim arkamızda olmuş.

Şimdi sıra bizde. Devletimizin, her birimizin uyanmasına ve sahip çıkmasına ihtiyacı var.

Pandemi, ekonomik ağır yük, tarım, sanayi ve dış sorunlar var.

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki, süper güç dediğimiz devletler hep organizasyon yapmaktadırlar.

İnsan gücü transfer edenler, tarım ürünleri, teknoloji transfer edenler, bilgi transfer edenler, enerji ve maden transfer edenler var.  

Bazıları da iletişim imkanlarını kullanıp kendi reklamını yaparak dünyanın imkanlarını kendi ülkesine transfer etmektedirler.

Bunlara örnek verecek olursak; uzay , tıp ve ilaç sanayisinde önde olan bazı ülkeler beyin göçü almışlardır. Tarihte ve günümüzdeki bir çok sömürge faaliyetleri de vardır. Turizmde ise Avrupa'nın bazı başkentlerinin milyonlarca film çekilerek büyük reklam faaliyetleri ile turizm merkezi olarak öne çıkarılması gibi örnekler vardır.

Burada şunu da hatırlatmak gerekir ki, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize şehit kanları ile sulanmış bu vatanı emanet etmiştir. Gerektiğinde yetişmiş insan da transfer etmiştir. Katrilyon dolarlık madenlerimiz var. Sadece organizasyona ihtiyacımız var. Bu kabiliyet bizim inancımızda, tarihimizde, fıtratımızda var. Her biri bir bilgisayar uzmanı olan bir gençliğimiz var. 

Organizasyonu başaramazsak gelecek nesillerimiz çok daha borçlu ve çileli olacaklar. Hep başkalarının organizasyonlarını beklemeye gerek yok. Asya ülkeleri organizasyonlarını yaparken 2005'ten itibaren Prof. Haydar Baş hocamızın "Milli Ekonomi Modelini" örnek aldılar. Bugün yeni bir dünya kurulmaktadır. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Sn. Hüseyin Baş ve kadrolarına sahip çıkalım ve iktidar edelim. O zaman 24 saatte yepyeni bir sistemin çalıştığını göreceğiz. Model işlemeye başlayacak ve kendisinin de söylediği gibi bir yıl içinde herkesin vatandaşlık maaşı aldığı, bütün dünyanın saygı duyduğu bir devlet olacağız.

MURAT KARAKUŞ

SESLİ DİNLEMEK İÇİN

Bu yazı 810 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar