BİR GÜLÜCÜK ÇOK MU ZOR? (Emine YAKUT)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

BİR GÜLÜCÜK ÇOK MU ZOR? (Emine YAKUT)

20 Şubat 2015 - 15:34

Hayat,  sizi mutsuz eden şeyleri kafaya takmaya hiç değmez. Eğer dünya  üç  günlükse, neden o üç günümüzü  üzülerek ve  sinirlenip kendimize veya başkalarına zarar vererek  geçirelim ki ? İşin espirisi tabii “üç gün” ama hayat gerçekten çok kısa…

Belki bazılarınız diyecek ki “ Ne kadar rahat bir kız …” Ama isterseniz gelin buna beraber karar verelim. İlk olarak ABD ‘ deki Loma Linda  Üniversitesi’ndeki bilim adamlarının  araştırmasıyla başlayalım. Araştırmacılar bazı katılımcılara 20 dakikalık komedi filmi izletti. Bazılarından ise film seyretmeden sessizce oturmalarını istedi.

Daha sonra denekler hafıza testine tabi tutuldu ve stres hormonunu belirlemek için katılımcılardan tükürük  örneği alındı.  Komedi filmi izleyenlerin testte daha başarılı, stres seviyesinin de daha düşük olduğu görüldü.

Bilim adamları gülümsemenin, stresi azalttığını ve mutluluk hormonunu yükselttiğini, böylece hafızanın da olumlu yönde etkilediğini vurguladı.

Bir işe başlarken de gülümseyerek başlamaya çalışırsak inanıyorum ki daha kolay olabilir. Tabi ki bazı işler hariç… Mesela: Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey ve kadrosunun yaptığı işler gibi.

Onlar ne kadar gülümseseler bile, işleri gerçekten çok ZOR. Çünkü sadece bir insan bile ne kadar zor yetiştiriliyorken, değil ki koca bir Dünya’yı yetiştirmek!

Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey ne kadar güler yüzlü olsa da, halkımız onun ve kadrosunun işini gün geçtikçe daha da zorlaştırıyor. Fakat bu Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey için bir engel değil. O, bütün zorluklara rağmen vatanını kurtarmak için yılmadan devam edecektir.

Ama, elbet bir gün tüm Dünya Haydar Hoca’nın  ayağına gelecektir.Çünkü; bütün dünyanın “ MİLLİ EKONOMİ  MODELİ”NE ihtiyacı var !!! Tıpkı Rusya ve diğer bazı ülkeler gibi.

                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                        EMİNE YAKUT

 

Bu yazı 2149 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar